Invertor DEYE Hibrid 10kW Trifazat SUN-10K-SG01HP3-EU-AM2
7.300,00 lei
In stoc furnizor
In stoc furnizor
✅ Injectie in reteaua nationala (EN50549-1)
✅Putere nominală: 10kW
✅Tip: hibrid trifazat
✅Tensiune PV maximă: 1000V
✅Interval MPPT: 150 – 850V
✅Funcționare: on-grid / off-grid / backup
✅Grad protecție: IP65
✅Temperatură operare: -40°C până la +60°C
✅ Functioneaza cu sau fara acumulatori High Voltage
✅ Garantie 10 ani
Descarca fisa tehnica
Descarca manual de utilizare EN
Descarca certificat conformitate
Invertorul este potrivit pentru uz rezidențial, maximizând rata de autoconsum de energie solară și crescând impedanța energetică. În timpul zilei, sistemul fotovoltaic generează energie electrică care va fi furnizată inițial sarcinilor. Apoi, excesul de energie va încărca bateria sau va fi livrat in retea. Invertorul indeplineste standardul EN50549-1, ceea ce inseamna ca poate fi utilizat cu succes pentru a deveni prosumator. Bateria poate fi încărcată și de generatorul diesel pentru a asigura alimentarea neîntreruptă în caz de întrerupere a rețelei. Este echipat cu port RS485/CAN pentru comunicarea bateriei.
Ești instalator ?
Înregistrează-te în platforma B2B SolarTech și ai parte de prețuri preferențiale, plata la termen și beneficii multiple!
-
Ridicare personală
Luni - Vineri
-
Livrare prin curier
-
Livrare paletizată
2-3 zile
Metode de plată
Descriere produs
Invertorul fotovoltaic V-TAC 10kW High Voltage (SUN-10K-SG01HP3-EU-AM2) este o soluție performantă pentru sisteme fotovoltaice hibride trifazate, destinat aplicațiilor rezidențiale și comerciale care necesită eficiență ridicată și flexibilitate în exploatare.
Acest invertor permite utilizarea simultană a energiei din panouri, baterii și rețea, fiind compatibil atât cu sisteme on-grid, cât și off-grid, asigurând continuitatea alimentării chiar și în cazul întreruperilor de curent.
Cu o putere nominală de 10kW și suport pentru sisteme high voltage (HV), oferă randamente superioare și pierderi reduse comparativ cu soluțiile low voltage. De asemenea, poate gestiona până la 13kW input din panouri fotovoltaice, ceea ce îl face ideal pentru sisteme optimizate.
✔ Funcționare hibridă (rețea + baterie + panouri)
✔ Compatibil cu baterii high voltage
✔ Ideal pentru prosumatori și aplicații comerciale
✔ Eficiență ridicată (~97%)
Avantaje & beneficii
✔ Independență energetică (funcționează și fără rețea)
✔ Randament ridicat și pierderi reduse
✔ Ideal pentru sisteme high voltage (mai eficiente)
✔ Backup instant în caz de pană de curent
✔ Compatibil cu sisteme de stocare mari (HV)
| Informații generale | |
| Brand | V-TAC / Deye |
| Model | SUN-10K-SG01HP3-EU-AM2 |
| Tip | Invertor hibrid trifazat |
| Date electrice | |
| Putere nominală | 10kW |
| Putere maximă PV | 13kW |
| Putere peak (off-grid) | 150% pentru 10 sec |
| Voltaj | |
| Tensiune maximă PV | 1000V |
| Interval MPPT | 150 – 850V |
| Tensiune nominală PV | 600V |
| Tensiune start | 180V |
| Capabilități | |
| Funcționare | On-grid / Off-grid / Backup |
| Număr MPPT | 2 |
| Grad protecție | IP65 |
| Temperatură operare | -40°C ~ +60°C |
| Detalii fizice | |
| Dimensiuni | 408 x 638 x 237 mm |
| Greutate | 30.5 kg |
| Altele | |
| Cod produs | SUN-10K-SG01HP3-EU-AM2 |
| Garanție | 10 ani |
Specificații
General
| Greutate | 30,5 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 40 × 23 × 63 cm |
Intrare acumulator
| Curent maxim incarcare DC | 50A |
|---|
Intrare PV
| Putere PV Max | 20000W |
|---|---|
| PV Max VOC | 1000VDC |
| Tensiune MPPT | 150-850VDC |
AC Output
| Injectie retea | Da |
|---|---|
| Putere | 10KW |
| Tip | Hibrid, Trifazat |
Comunicare
| Conexiune | RS232, WiFi |
|---|
Recenzii
Numai clienții autentificați, care au cumpărat acest produs, pot să scrie o recenzie.

Termovoltaice

Recenzii
There are no reviews yet